Borc-kapatma-kredisi-basvurusu

Borç Kapatma Kredisi Alarak Borçlarınızdan Kurtulun!

Borç kapatma kredisi, daha önceden kredi çekmiş olan kişilerin bu finansmandan kaynaklanan borçlarını tek bir kredi altında yapılandırarak ödemelerini sağlar. Eşit taksitlerle ödeme imkanı sunan borç kapatma kredisi, bir ihtiyaç kredisidir. Ayrıca borç birleştirme ya da borç transferi isimleriyle de bilinir. Eğer önceden çekmiş olduğunuz kredilerden kalan borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, bu kredi yöntemini kullanarak çok daha kolay ödeme imkanı elde edebilirsiniz. Böylece tüm borçlarınızı daha rahat kapatarak kredilerinizden kurtulabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir ve Nasıl Başvurulur?

Bu kredi türü, kullanıcıların bankalara olan borçlarının hepsini tek seferde kapatmalarını sağlar ve yüksek miktarlı borçları ödeme konusunda kolaylık sunar. Eğer farklı bankalara borcunuz varsa, borç kapatma kredisini kullanarak tek bir bankaya borçlu olabilirsiniz. Bu sayede her ay yalnızca bir bankaya ve eşit miktarda ödeme yapma şansı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm borçlarınızı birleştirmiş olur ve karmaşıklığın da önüne geçebilirsiniz.

Başvuru yapmak için diğer kredi türlerinde olduğu gibi belli kriterlere sahip olmanız gerekir. Bunlar:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Kredi notunun riskli grupta yer almaması
 • Diğer bankalara olan borçları belgelemek
 • Kredi taksitinin, aylık gelirin yarısını geçmemesi
 • Ödenecek borçların vadesinin 36 ayı geçmemesi (konut kredisi hariç)
 • Gelir gider dengesinin, aylık kredi taksitlerini ödemek için yeterli olması

Kredi şartları bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak yukarıdaki gibidir. Başvuru yapmak için ise direkt bankaya gidebilir ya da dijital bankacılık uygulamalarını kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İhtiyaç Kredisi Hesaplama: Faiz Oranları ve Ödeme Planı Nasıl Hesaplanır?

borc-kapatma-kredisi-cekmek-icin

Borç Kapatma Kredisi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Borçlarınızı kapatabilmek için başvurabileceğiniz bir finansal çözüm, mevcut borçlarınızı tek bir kredi altında birleştirme ve daha düşük bir faiz oranıyla ödeme imkanı sunan bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, sizin için en uygun çözümü bulabilir ve olası riskleri minimize edebilirsiniz.

İşte başvururken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Krediye başvuracağınız bankanın faiz oranı oldukça önemlidir. Çünkü bu borçların toplamı için geriye ödeyeceğiniz tutar, faiz oranı ile hesaplanır. Eğer yüksek faiz oranı sunan bir krediye başvurursanız, ödemeniz gereken tutar yüksek olur.
 • Bankalar bu kredi ürü için farklı vade seçenekleri sunar. Vade süresi, aylık taksit tutarını belirlemede oldukça etkilidir. Vade süresinin uzaması, aylık taksit tutarının daha az olmasını sağlar. Ancak vade uzadıkça faiz oranı yükselebilir; dolayısıyla toplam ödemeniz gereken miktar artabilir.
 • Bankalara olan borcunuz için yeterli miktarda kredi çekmeniz önemlidir. Çünkü borç kapatma kredisi ile diğer tüm bankalara olan borcunuzu tek seferde kapatarak bundan sonra yalnızca borç kapatma krediniz için ödeme yapabilirsiniz.
 • Kredi taksitlerinin, aylık gelirinizin yarısını geçmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz miktarda kredi çekemezsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmak için sunmanız gereken belgeler, finansal kuruluşun politikalarına ve başvuru şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, talep edilebilecek belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüdanı, pasaport ya da ehliyet aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • SGK dökümü
 • Varsa ek gelir belgesi
 • Borcu gösteren belge
 • İş yeri imza sirküsü
 • Maaş bordrosu
 • Emekliler için hesap defteri
 • Güncel vergi levhası
 • Bilanço ve gelir tablosu

borc-transferi-borc-kapatma-kredisi

Borç Transferi Yaparak Nasıl Tasarruf Edebilirsiniz?

Borç kapatma kredisinden yararlanarak borç transferi ile tasarruf yapabilirsiniz. Çünkü bu kredi sayesinde diğer tüm bankalara olan borçlarınızı tek seferde kapatabilirsiniz. Kalan borcunuz ise yalnızca kredinizin aylık taksitleri olur. Bu taksitler de eşit bir şekilde belirlenir ve ödeme konusunda karışıklığın önüne geçer.

Borç transferi yapmak, yalnızca tek bir bankaya belli bir faiz oranında borcunuz olması anlamına gelir. Yani birden fazla bankaya farklı faiz oranları ile borcunuz olduğunda ödemeniz gereken tutar yüksek olur. Ancak düşük faizle tek bir bankadan borç kapatma kredisi çekerseniz, diğer bankalardaki borçlarınızı kapatacağınız için yüksek faiz oranlarından kurtulmuş olursunuz. Kredi çektiğiniz bankanın faiz oranına göre geri ödeme yaparak önceki bankalardaki yüksek faiz oranlarından tasarruf edebilirsiniz.

Bankalara olan borçlarınızı rahat bir şekilde kapatmak ve yalnızca tek bir kredi borcu ödemek için hemen borç kapatma kredisine başvurabilirsiniz. Bu sayede borç transferi yapabilir ve eşit taksitlerle kredinizi ödeyebilirsiniz. SS Kredi borç kapatma kredisi danışmanlığı ile kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için size yardımcı olur. Bu krediye uygunluğunuzu analiz ederek en uygun kredi seçeneklerini size sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SSKREDİ Haber bülteni

Avantajları Anında Öğren Finansal Okur Yazarlığını Geliştir

SSKredi Danışmanın ile hemen konuş